Zaznacz stronę
Interna

Jest najogólniejszą dziedziną weterynaryjną i ma na celu postawienie diagnozy dotyczącej zaburzeń występujących u czworonogów, opieramy się przede wszystkim na informacjach uzyskanych od właściciela podczas wywiadu, badaniu klinicznym, jak również na wynikach badania krwi, moczu, kału, USG i RTG.

Chirurgia

Oferujemy szeroki zakres zabiegów chirurgicznych, zawsze staramy się zminimalizować ból pooperacyjny oraz staramy się skracać czas znieczulenia do minimum w celu szybszej rekonwalescencji. Zapewniamy oczywiście pełna opiekę pooperacyjna, aby właściciel czul się spokojny. Przed zabiegiem zalecamy wykonanie badan morfologicznych i biochemicznych krwi w celu zbadania stanu zdrowia pacjenta.

Oferujemy: sterylizacje kotek, suczek oraz pozostałych, kastracje psów, kocurów i pozostałych gatunków, cesarskie cięcie, usunięcie guzów, usuniecie listwy mlecznej, pomoc porodowa, jak i inne zabiegi na jamie brzusznej, miedniczej, głowie i kończynach.

Dermatologia

Choroby skóry (dermatologiczne), w tym przewodów słuchowych zewnętrznych, stanowią jeden z podstawowych powodów wizyt u lekarza weterynarii, najczęstszymi przyczynami choroby są pasożyty skóry, alergeny pokarmowe oraz wziewne jak i zaburzenia endokrynologiczne; przeprowadzamy : badanie zewnętrznych kanałów słuchowych, badanie pod lampą Wooda (diagnostyka grzybicy), testy endokrynologiczne, badania bakteriologiczne oraz mykologiczne, badania parazytologiczne (zeskrobiny) jak i doradztwo żywieniowe.

USG

Diagnostyka ultrasonograficzna pozwala w sposób nieinwazyjny, bezbolesny i wygodny dla zwierząt określić strukturę wybranych narządów i tkanek pacjenta. Badanie można powtarzać wielokrotnie, bez ograniczeń, przez co uzyskuje się miarodajny obraz zmian zachodzących w narządach.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA USG?

Badanie jamy brzusznej: w przypadku badania przeglądowego bez określenia typu badanego narządu zaleca się przynajmniej 12 godzinną głodówkę, przed samym badaniem (około 2h) w miarę możliwości powstrzymujemy zwierzę przed oddawaniem moczu oraz piciem.

Badanie przewodu pokarmowego: dodatkowo może wymagać podania preparatu usprawniającego transport gazów, których nadmierna ilość znacznie utrudnia badanie (np. espumisan)

Badanie pęcherza moczowego: konieczne jest odpowiednie wypełnienie pęcherza (powstrzymanie zwierzęcia przed oddaniem moczu na około godzinę przed badaniem)

RTG

xxx

Szczepienia

Pozwalają ochronić naszego pupila przed wieloma chorobami zakaźnymi oraz obowiązkowe szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Profilaktyka przeciw pchłom i kleszczom

Posiadamy w swojej ofercie preparaty (spot-on, obroże , spraye oraz tabletki) zabezpieczające zwierzaki przed tymi insektami niejednokrotnie pomogą uchronić pupila przed chorobami od kleszczowymi.

Profilaktyka pasożytów wewnętrznych

Zaleca się odrobaczanie psów i kotów co 3-6 miesięcy, a jeśli istnieje podejrzenie zarobaczenia u zwierzaka wykonujemy badania kału w kierunku pasożytów.

Stomatologia

Leczenie chorób przyzębia, sanacja jamy ustnej za pomocą ultradźwięków, profilaktyka przed osadzaniem się kamienia nazębnego.

Kardiologia

Pomagamy w diagnostyce chorób serca, w tym celu wykonujemy badanie radiologiczne klatki piersiowej, a w razie podejrzenia wady kierujemy pacjenta na konsultację kardiologiczną do wyspecjalizowanej kliniki w celu wykonania badania echokardiograficznego lub elektrokardiograficznego.

Właściciela powinny zaniepokoić następujące objawy : szybsze męczenie się po wysiłku, kaszel, duszności, przyspieszony oddech, omdlenia, powiększenie brzucha, zasinienie spojówek i języka, ogólny brak kondycji, apatia i osowiałość.

Neurologia

Pacjenci z zaburzeniami neurologicznymi stanowią wyzwanie dla lekarzy, gdyż zwykle ciężko jest ich zdiagnozować. Należy prawidłowo rozpoznać charakterystyczne zaburzenia neurologiczne, które cechują uszkodzenia konkretnych części okładu nerwowego. Badanie neurologiczne opiera się przede wszystkim na dokładnym zbadaniu odruchów zwierzaka oraz odczuwanym przez niego bólu i dyskomforcie.

Onkologia

Nowotwory pojawiają się u ziwerząt w każdym wieku i ka,żdego gatunku, ponieważ narażone są na działanie czynników rakotworczych, jest to choroba bardzo nieprzewidywalna; działanie rakotwórcze może być wywołane przez szereg czynników, w tym: hormonalne, wirusowe, pasożytnicze, dietetyczne, genetyczne, związane z wiekiem. wszystkie współistniejące schorzenia, zaburzenie pracy układów i narządów sprzyjają rozwojowi nowotworów, jednak bardzo ważny jest moment rozpoznania choroby, wczesne wykrycie daje znacznie lepsze rokowania dla pupila.

W naszej przychodni weterynaryjnej każde zwierze z podejrzeniem nowotworu jest bardzo dokladnie badane – badanie morfologiczne, biochemiczne, histopatologiczne, cytologiczne oraz badania obrazowe RTG i USG. Oferujemy chirurgię onkologiczną tzn. Zabiegi mające na celu usunięcie lub zmniejszenie masy nowotworowej, jak i opiekę pooperacyjna i monitorowanie stanu zdrowia pacjenta oraz monitorowanie w kierunku nawrotu choroby.

Rozród

W naszej przychodni oferujemy Państwu:

  • wczesne wykrycie ciąży za pomocą badania USG;
  • pomoc porodowa oraz poporodowa;
  • cesarskie cięcie;
  • pomoc w dobraniu odpowiedniej antykoncepcji hormonalnej;
  • sterylizacje i kastracje;
  • leczenie chorób narządów rozrodczych;
  • leczenie schorzeń gruczołu mlekowego oraz zaburzeń laktacji;