Zestaw ćwiczeń

Zestaw ćwiczeń

Same suplementy nie sprawią, że nasze mięśnie przybiorą idealny kształt, a tłuszcz zniknie spod skóry. Konieczne są ćwiczenia. Stawia się tutaj na dużą ilość serii i krótkie przerwy. Trening jest intensywny, ale skuteczny.
Stawy sportowca wymagają ochrony
Podczas intensywnego wysiłku nasze stawy narażone są na kontuzję. Możemy zmniejszyć ryzyko powstania uszczerbku na zdrowiu, a także wspomóc stawy podczas regeneracji pomiędzy treningami.
Rozgrzewka przede wszystkim
Bardzo ważnym elementem, o którym sporo osób zapomina po wejściu na siłownię, jest rozgrzewka. Jeśli wymachiwanie rękami czy obroty wydają się nam dziwne, to znaczy, że nie rozumiemy znaczenia rozgrzewki w całym treningu. Dzięki krótkiemu zestawowi ćwiczeń możemy odpowiednio przygotować nasze mięśnie do wysiłku, a także rozgrzać cały organizm. Tak przygotowane stawy trudniej będzie uszkodzić.
Suplementy na regenerację
Kondycję stawów znakomicie poprawią suplementy z glukozaminą. Dodatkowymi składnikami, których obecność jest pożądana, są kolagen i kwas hialuronowy. Te elementy pozwalają na wzmocnienie i zwiększenie elastyczności tkanki łącznej, co przekłada się na zminimalizowanie ryzyka pojawienia się kontuzji. Stawy szybciej się regenerują i są gotowe do kolejnych treningów.

Porady dla ćwiczących