Gdzie szukać ćwiczeń?

Gdzie szukać ćwiczeń?

Rozpoczynamy przygodę z siłownią. Kupujemy karnet, strój, zaopatrujemy się w dużą ilość wody i napojów izotonicznych i planujemy rozpocząć ćwiczenia. Jak stworzyć ich plan?
Początki są najtrudniejsze
Przede wszystkim nie możemy zapominać o solidnej rozgrzewce, która pozwoli nam przygotować mięśnie do intensywnej pracy. Później rozpoczynamy realizację planu treningowego. Ważna jest systematyczność, aby uzyskać jakiekolwiek rezultaty. Gdy zaczniemy ćwiczyć i będziemy wspierać się suplementami, witaminami oraz właściwą dietą, nasz organizm nie będzie odczuwał szybkiego zmęczenia i szybciej przygotuje się na kolejny trening.
Plan doskonały
Plan treningowy najlepiej opracowywać przy udziale trenera personalnego. Jest to osoba posiadająca odpowiednią wiedzę na temat tego, jak dobrać ćwiczenia do oczekiwanych rezultatów, wieku i możliwości. Jeżeli w naszej miejscowości nie ma siłowni, na której zatrudniony jest trener, warto poszukać pomocy na stronach internetowych poświęconych tematyce. Przykładowe ćwiczenia obejrzymy na zamieszczonych filmach i poczytamy o nich na forum.

Porady dla ćwiczących